Warning: Declaration of Customweb_Core_DateTime::setTime($hour, $minute, $second = NULL) should be compatible with DateTime::setTime($hour, $minute, $second = NULL, $microseconds = NULL) in /usr/home/remaerd/domains/entrepreneurimpet.com/public_html/wp-content/plugins/woocommerce_barclaycardcw/lib/Customweb/Core/DateTime.php on line 0 Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/remaerd/domains/entrepreneurimpet.com/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/remaerd/domains/entrepreneurimpet.com/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Our3Q – Circus Blixem, Holandia – Entrepreneur Impet
Cart

No products in the cart.

Our3Q – Circus Blixem, Holandia

Mel i Mendy obecne liderki Circus Blixem, związanego ze sztuką, cyrkiem i projektami społecznymi. To kolektyw młodych profesjonalnych kobiet, świadomych wagi kreatywnego środowiska sprzyjającego uczeniu się. Dzięki nim dzieci mogą odkrywać własne umiejętności i pracować nad nimi. Circus Blixem to również przedstawienia, imponujące skoki, taniec, spacer i zsynchronizowany ruch na wysokości. W swoim pionowym tańcu Circus Blixem kwestionuje zasady grawitacji i pokazuje nowy sposób spojrzenia na sztukę, z użyciem miejskich kształtów i architektury miasta. 

 

Q1: Za co najbardziej doceniasz siebie w prowadzonej działalności? 

Za to, że wszystkie trzy zdecydowałyśmy się działać razem i skoncentrować się na cyrku, rzucając inne prace. Przez długi czas robiłyśmy wiele innych rzeczy w tym samym czasie. Blixem był, ale na drugim miejscu. Od grudnia zadecydowałyśmy, że Blixem jest tym, co chcemy robić, gdzie chcemy włożyć całą naszą energię. Od tego czasu stworzyłyśmy nowy spektakl, całkiem fajny, zrobiłyśmy sporo warsztatów. Chcemy pracować z dorosłymi, jako biznes społeczny, sprzedawać warsztaty teambuildingowe korporacjom. Chcemy zarabiać pieniądze w taki właśnie sposób, by móc organizować warsztaty dla dzieci, które mogą nie być w stanie za nie zapłacić. 

 

Q2: Co obecnie jest dla Ciebie największym wyzwaniem? 

Powiedziałabym, że pieniądze, ale naprawdę nie chcę tego powiedzieć. Robimy bardzo duży krok naprzód i dla mnie wyzwaniem jest zbalansowanie tego osobiście. Musimy włożyć w to teraz mnóstwo czasu i energii. Zajmie nam to pewnie jakiś rok czy dwa, zanim zbudujemy cyrk w taki sposób, w jaki chcemy. Nie mamy wiele pieniędzy, musimy więc decydować czy, jak i w co chcemy inwestować. Również z punktu widzenia czasu, w zeszłym tygodniu nie miałyśmy ani jednego wolnego wieczoru, wolnego dnia. To naprawdę spore wyzwanie: balansowanie naszej pasji do cyrku i osobistych potrzeb. Innym wyzwaniem jest nadawanie znaczenia cyrkowi jako części edukacji nieformalnej. Cyrk jest czymś pomiędzy sztuką, sportem, rozrywką. Ludzie nie traktują go poważnie. Jednak dzięki cyrkowi można tak wiele osiągnąć, jest tak elastyczny, można dostosować go do swojej koncepcji, potrzeb i przestrzeni. 

 

Q3: Co pomoże Ci osiągnąć sukces? 

Próbujemy używać Blixem do czegoś większego, niż sam cyrk. Chcemy, by dzieciaki mogły odkrywać, rozwijać się, nabierać pewności siebie. Chcemy dawać im poczucie, że wszystko zależy od nich. Ciągle pracujemy nad tym, jak to robić. 

 

Czy chcesz dodać coś jeszcze? 

Myślę, że to naprawdę super, że jesteśmy trzema kobietami zajmującymi się cyrkiem. Nie podkreślamy tego szczególnie, ale cieszę się ogromnie, że same organizujemy wszystko, budujemy rzeczy. To mogłoby być trzech facetów i nadal byłoby miło, ale cieszy mnie, że dziewczyny widzą, że możemy zrobić wszystko samodzielnie i zaczynają myśleć, że one też mogą. Nawet kiedy współpracowałyśmy z jednym facetem, była to osoba o innym kolorze skóry. Mamy więc bardziej zróżnicowanych ludzi niż gdyby było tu trzech białych, heteroseksualnych mężczyzn zajmujących się cyrkiem. To, co dzieci widzą w szkole jest bardzo normatywne: chłopcy są tacy, dziewczyny są takie. Z Blixem, bez wymachiwania tęczową flagą, możemy pokazać im coś innego. 

 

W naszym imieniu pytania zadali Ania i Andrea z How to (ex)change the world. 

exchangebabel.com

Amsterdam, Holandia, 15 czerwca 2016 

ID: 095/100 

Leave a Reply!

Your email address will not be published. Required fields are marked *